A gdyby tak zacząć od dodatków?

Niemal szalonym wydaje się pomysł urządzania i aranżacji wnętrza zaczynając od dodatków, jakie chcielibyśmy w nim mieć. W każdym szaleństwie jednak tkwi jakaś zasada, dlatego można się wyjątkowo o to pokusić. Jeśli ozdobami, jakimi pragniemy ozdobić nasze mieszkanie są na przykład kolekcje modeli samochodowych czy jachtów, zadanie będzie ułatwione.

Jak wybierać meble zgodnie z dodatkami?

Trzeba się zastanowić, jakie tło wydaje się nam odpowiednie dla naszych dodatków. Jeśli zdecydowaliśmy się na figurki z antycznego złota bądź mosiężne, to najlepiej będą do tego pasowały klasyczne meble, eleganckie, proste w formie, z miejscem, w którym ładnie będą eksponowane nasze rzeźby oraz figurki. Do antycznego złota będą pasowały raczej ciemne kolory, brązy oraz odcienie mahonia i czerni, ponieważ takie właśnie kolory lepiej akcentują i wyciągają maksymalnie walory estetyczne z figurek.

Czy tylko ciemne meble?

Nie każdemu z nas podobają się w salonie czy gabinecie ciemne meble, dlatego wcale nie trzeba się na nie decydować. jeśli jednocześnie interesuje nas na przykład kolekcja modeli samochodowych w kolorze srebrnym, całość będzie się prezentowała wręcz oszałamiająco. Srebrne dodatki czy figurki dobrze będą się prezentowały zarówno w jasnych szarościach jak i w kolorach sosny czy dębu, jeśli akurat takie kolory mebli preferujemy. Propozycję dla odważnych mogą stanowić kwieciste desenie w połączeniu ze zwierzęcymi, oczywiście mosiężnymi figurkami, które można sprytnie ukryć za pomocą choćby kwiatów.