Jakie dekoracje pasują do sypialni?

Sypialnia jest najbardziej intymnym miejscem w całym domu i powinna być urządzona tak, aby obie osoby korzystające z niej czuły się dobrze i swobodnie. To zapewni komfort psychiczny, odprężenie oraz poczucie spokoju. W sypialni wszystko powinno być na swoim miejscu, a rzeczy, meble i przedmioty powinny być ograniczone do minimum. Tutaj kwestie estetyczne są w zasadzie ograniczone do indywidualnych upodobań. Chodzi po prostu o to, żeby nie było za dużo oraz żeby podobało się tym, którzy z tego miejsca korzystają.

Jak dobrać kolorystykę?

W tym wypadku dozwolona jest wszelka różnorodność, chociaż najmniej sprawdzają się agresywne kolory, czyli czerwienie, żółcie i pomarańcze, ponieważ są to energiczne kolory, a czerwień dodatkowo budzi agresję. Lepiej skupiać się na stonowanych kolorach – beżach, szarościach, błękitach, fioletach; one sprawią, że będziemy czuć się spokojni i zrelaksowani.

Jak dobrać do sypialni dodatki?

W przypadku sypialni najlepiej sprawdzają się stylowe kapy czy narzuty na łóżko oraz spora ilość ozdobnych poduszek, na których niekoniecznie trzeba spać. Dobrze sprawdzają się również delikatne, woalowe zasłony w kolorach zbliżonych do koloru ścian, ale na przykład o ton mocniejszych w odcieniu, fotografie powieszone na ścianach albo wielkoformatowe płótna z ulubionymi widokami, pejzaże różnego rodzaju oraz figurki – z tymi jednak trzeba uważać, żeby nie przesadzić. Najlepsza jest jedna sporych rozmiarów figurka postawiona w którymś kącie sypialni.