Stawiamy na antyczne ozdoby

Ozdoby są bardzo ważnym elementem każdego domu czy mieszkania, ponieważ to od nich zależy, czy całość kompozycji będzie się odpowiednio prezentowało oraz czy nasze dzieło zachwyci innych czy niekoniecznie. Wielu ludzi uważa, że antyczne złoto dodaje uroku oraz klasy i stylu wnętrzom – i jest tak w istocie, jednak trzeba pamiętać przy tym o kilku ważnych zasadach, bez których nie można rozpocząć dekorowania naszego mieszkania w ten określony sposób.

Przede wszystkim – meble

Antyczne złoto faktycznie przydaje pomieszczeniom splendoru, jednak nie można ich kłaść byle gdzie oraz na dowolnych meblach, ponieważ pasują one jedynie do elegancko zaaranżowanych przestrzeni – klasycznych, eleganckich, stonowanych, najlepiej w ciemnych kolorach, aby wszystkie walory antycznego złota były jak najlepiej wyeksponowane – o to w tym wszystkim właśnie chodzi.

Jakie dodatki wybierać?

Dodatki najlepiej jest wybierać w miarę tematycznie, żeby uniknąć stylowego galimatiasu. Jeśli decydujemy się na posążki zwierząt, trzymajmy się tego jednego założenia pamiętając, że każda przesada jest niedobra, także nadmiar ozdób. Ozdobą, odpowiednio do naszych upodobań, mogą być również kolekcje samochodów lub modele samolotów, stylizowane na greckie lub rzymskie popiersia oraz bliżej nieokreślone, drewniane figury geometryczne. Do ciekawych propozycji należą również różnego rodzaju figurki – Buddy lub postaci pracujących Murzynów, bardzo zresztą popularne w wielu miejscach nie tylko w Polsce.