Zestawy są najlepsze

Dodatki stanowią czasem mocno sporny punkt na mapie aranżacji wnętrza, jednak jeśli się dobrze zastanowić, zawsze jakiś dobry pomysł może nam wpaść do głowy. Pewnie mało kto chciałby mieć dom bez obrazów – współcześni projektanci wnętrz wychodzą z dokładnie takiego samego założenia – dlatego projektowane dzisiaj wnętrza posiadają nie tylko jeden smętny obraz, zawieszony gdzieś w kącie – obecnie modne są całe zestawy tematyczne, które mogą posłużyć jako dekoracja nie jednego pokoju, ale nawet całego mieszkania.

Jak prawidłowo dekorować mieszkanie?

Jeśli decydujemy się na ozdobienie mieszkania serią obrazów musimy mieć pewność, że ich tematyka, stylistyka, a także kolorystyka oraz faktura będą odpowiadały naszej aranżacji. Jeśli każdy pokój czy pomieszczenie wykonane jest w odmiennym stylu to istnieje spore prawdopodobieństwo, że zastosowanie takiej ozdoby da nam efekt niespójności, a tego lepiej unikać.

Jak tego uniknąć?

W takich kwestiach najlepszą zasadą jest wszystko albo nic. Jeśli podczas urządzania mieszkania nie braliśmy pod uwagę tego rodzaju dekoracji, teraz również nie powinniśmy, gdyż uzyskamy efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego. Jeśli jednak nasze mieszkanie jest jednorodne stylistyczne – mamy zielone światło do ozdobienia go w najróżniejsze obrazy, które łączą się ze sobą w jakiś sposób. Najlepiej, jeśli pochodzą od jednego autora, wszystkie są sztychami, albo nawiązują do tych samych idei i wartości, przedstawiają te same zagadnienia w bardzo zbliżony sposób. Jedynie takie działanie da nam odpowiedni efekt końcowy.