Jak sprawić, żeby łazienka była jednocześnie ładna oraz funkcjonalna?

Oczywiście za wszystko odpowiedzialne są odpowiednie dodatki, jakie zastosujemy w konkretnym wnętrzu, maja one znaczenie również w takich pomieszczeniach jak właśnie łazienka. Warto stawiać na prostotę i raczej minimalizm w dodatkach. Lepiej jest zdecydować się na kilka ładnych i funkcjonalnych elementów niż na wiele, które koniec końców nie będą do siebie pasowały.

Segregowanie prania

Każda łazienka musi zawierać pewne niezbędne elementy, jak na przykład kosz na bieliznę. W sklepach można oczywiście znaleźć najróżniejsze ich formy, począwszy od plastikowych, przez materiałowe aż po chociażby wiklinowe. Jeśli jesteśmy nad wyraz pragmatyczni, możemy skusić się na kosz, który od razu segreguje nam pranie, jednak trzeba zastanowić się, jak będzie się komponował z resztą wyposażenia. Najlepiej w łazienkach zawsze i nieodmienne prezentują się wielkie wiklinowe kosze, najlepiej z materiałowymi wkładkami, zasłonięte klapą – są eleganckie i pasują do każdego wnętrza, ponadto kolorystycznie jesteśmy w stanie dobrać je niemal perfekcyjnie.

Niech będzie funkcjonalnie

Dozowniki na mydło, uchwyty na papier toaletowy czy stojak na szczotkę do toalety, które są niezbędnym elementem, powinny mieć proste, niemal kubistyczne formy, dzięki temu będą pasowały do każdego wnętrza, a przy bogato zdobione łazience czy przy zastosowanej w niej mozaice będą prezentowały się niezwykle dobrze, ponieważ nie będą odwracały uwagi od całości założenia.