Urządzamy biuro ze smakiem

Gabinet jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem, jakie powinno znaleźć się w naszej firmie czy w naszym domu, jeśli akurat prowadzimy home office. Tego typu pomieszczenia powinny być gustowne oraz niezbyt przeładowane, ponieważ przepych sprawia, iż odbieramy je jako zagracone. Minimalizm jest zdecydowanie wskazany, jednak zawsze można dołożyć kilka ciekawych elementów dekoracyjnych, które dopełnią całości.

Wybieramy najlepsze meble

W gabinetach nie powinno znajdować się zbyt wiele mebli, aby zachować przejrzystość i choćby wrażenie sporej przestrzeni. Najlepiej zaopatrzyć się w wygodny, skórzany fotel sporych rozmiarów oraz dopasowane do niego wielkością biurko. Wystarczy z boku dostawić gustowny niewielki regał bądź biblioteczkę – i takie wyposażenie zdecydowanie powinno nam wystarczyć za całość.

Szukamy odpowiednich dodatków

Jeśli surowy minimalizm specjalnie do nas nie przemawia, możemy zdecydować się na jakiś drobiazg, który będzie ozdabiał nasze mieszkanie. Wśród klasycznych i eleganckich propozycji można znaleźć chociażby mosiężne kompasy w wersji podstawowej, a także składane czy będące repliką kompasów z XIX wieku. Dobrze prezentuje się w gabinetach także globus na wysokie, drewnianej podstawie, jak również modele jachtów różnego rodzaju czy repliki kadłubów statków. Do ciekawych propozycji można zaliczyć również model balonu oraz mosiężną teleskop na statywie czy drewniany model manekina, repliki samochodów, laska z kompasem pióra z kałamarzem czy zestaw porcelanowych podpórek do książek. Jak widać, wybór jest naprawdę duży.